2016-17 FINAL HERNANDO COUNTY WRESTLING HONOR ROLL STATS

Codey Maniates vs Vinnie Blasucci SOMR.Photo by JOE DiCRISTOFALO
Hernando High’s Codey Maniates attempts to escape the grasp of Vinnie Blasucci of Somerset Academy. Photo by JOE DiCRISTOFALO
WRESTLING 

– Compiled by TONY CASTRO

TOP 10

Codey Maniates vs Vinnie Blasucci SOMR.Photo by JOE DiCRISTOFALO
HHS’ Codey Maniates vs Vinnie Blasucci of Somerset Academy.  Photo by JOE DiCRISTOFALO

RK.

NAME

SCH

YR

W

L

PINS

1.

Maniates, Codey

HER

12

48*

9

20

2.

Rivera, Richie

SPG

12

46

4*

21

3.

Ellerbee, Dakota

HER

12

45

15

28

4.

Hulse, Josh

HER

11

44

12

15

5.

Williams, Travis

SPG

12

43

9

19

6.

Williams, Harry

HER

12

42

12

30*

7.

Kesicki, David

WW

12

42

21

19

8.

Coley, Josh

WW

10

42

22

29

9.

Gibson, Jordan

NCT

12

41

9

26

10.

Gurley, Joseph

WW

10

40

12

25

* Denotes Hernando County leader.

TOP 10 Winning Percentage

Springstead's Richie Rivera bested Lake Gibson High's Nathan Lawwell in the113 pound final. Photo by JOE DiCRISTOFALO
Springstead’s Richie Rivera bested Lake Gibson High’s Nathan Lawwell in the 113-pound final. Photo by JOE DiCRISTOFALO

RK.

NAME

SCH

YR

W

L

.PCT

PINS

1.

Rivera, Richie$

SPG

12

46

4*

.920*

21

2.

Maniates, Codey

HER

12

48*

9

.842

20

3.

Williams, Travis

SPG

12

43

9

.827

19

4.

Gibson, Jordan

NCT

12

41

9

.820

26

5.

Morales, Chris

SPG

10

35

9

.795

24

6.

Hulse, Josh

HER

11

44

12

.786

15

7.

Williams, Harry

HER

12

42

12

.778

30*

8.

Gibson, Hunter

WW

12

38

11

.776

22

9.

Roche, Charles

SPG

11

33

10

.767

16

10.

Shenefield, Trenton

SPG

11

32

10

.762

14

* Denotes Hernando County leader.

$ Denotes state champion.

2016-17 Final Central

Bears Individual Results

Foster Hawthorne vs Stephen Kelle SE. Photo by JOE DiCRISTOFALO
Foster Hawthorne vs Stephen Kelle of Bradenton-Southeast. Photo by JOE DiCRISTOFALO

NAME

YR

W

L

PINS

Carmack, Zack

9

3

4

2

Cheverie, Nicholas

10

11

12

2

Chilson, Connor

9

3

18

1

Delgado, Matthew

11

1

2

1

Diaz, Donovan

12

8

12

4

Hawthorne, Foster

10

24

11

15

Harmon, Dennis

10

1

3

0

Jones, Jakari

12

3

4

2

Kilburn, Anna

9

3

23

0

Morrison, Kaleb

9

0

3

0

Murphy, Chris

10

8

9

4

Narvaez, Christian

10

9

6

2

Ngo, Kelvin

11

1

3

0

Parris, Charles

10

4

10

0

Pena, Brian

12

1

5

1

Rager, Justis

10

2

14

0

Ramagli, Kevin

11

7

18

2

Washington, Brannyn

11

12

11

7

TOTALS (18)

101

168

43

2016-17 Final Hernando

Leopards Individual Results

Dakota Ellerbee vs Nick DeSola .Photo by JOE DiCRISTOFALO
Dakota Ellerbee vs Nick DeSola.                    Photo by JOE DiCRISTOFALO

NAME

YR

W

L

PINS

Coney, Qwenton

9

15

22

10

Dennis, Devin

12

39

15

22

Ellerbee, Dakota

12

45

15

28

Gommier, Samantha

11

4

11

1

Huffman, D.J.

10

1

2

1

Hulse, Josh

11

44

12

15

Jackson, Heaven Leigh

9

16

25

4

Lisk, J.

10

8

5

5

MacGregor, Patrick

10

2

4

2

Maniates, Codey

12

48

9

20

Munford, Demarcus

12

38

12

11

ORourke, Keegan

12

33

18

24

Rodriguez, Yovanny

12

35

14

14

Tafelski, Boston

10

30

16

9

Tafelski, Bronson

10

30

23

8

Valdez, Fernando

10

33

20

22

Westbrook, Dezmond

12

1

3

1

Williams, Harry

12

42

12

30

TOTALS (18)

464

237

226

2016-17 Final Nature Coast Technical

Sharks Individual Results

Hunter Gibson vs Alex Roldan SE .Photo by JOE DiCRISTOFALO
Hunter Gibson vs Alex Roldan of Bradenton-Southeast. Photo by JOE DiCRISTOFALO

NAME

YR

W

L

PINS

Aponte, James

11

16

28

9

Carollo, Cameron

11

1

11

1

Gibson, Jordan

12

41

9

26

Glasheen, Mike

12

12

16

8

Harding, Ashton

9

20

12

16

Kirkland, Gage

12

17

12

8

Manuli, Shawn

12

33

22

26

Morgan, Dajour

10

9

7

4

Morris, Jaxson

9

15

21

11

Peterson, Corey

10

3

11

1

Phillips, Keegan

9

2

3

0

Prestigiacomo, Antonio

10

5

11

1

Smith, Lenkel

9

3

5

2

Washington, Dontay

11

0

12

0

Wellman, Logan

10

7

13

2

Weston, Mike

10

35

15

24

TOTALS (16)

219

208

139

2016-17 Final Springstead Eagles

Individual Results

Springstead High's Chase Landgraff  locks up Gabe Bourne from Lake Gibson at 160 pounds. Photo by JOE DiCRISTOFALO
Springstead High’s Chase Landgraff locks up Gabe Bourne from Lake Gibson at 160 pounds. Photo by JOE DiCRISTOFALO

NAME

YR

W

L

PINS

Arciniegas, Harry

11

2

2

2

Barker, Jackson

9

27

15

15

Begley, Brandon

10

18

15

6

Cabrera, Adrian

9

11

5

6

Cornell, Robert

11

2

8

0

Holmes, Jeremiah

10

11

15

4

Kublick, Tanner

11

28

19

14

Landgraff, Chase

11

37

16

25

McCane, Tommy

11

37

12

12

McMillan, Colby

9

1

4

0

Morales, Chris

10

35

9

24

Ortiz, Giovanni

10

5

2

0

Ortiz, Kris

10

7

2

3

Reynolds, Christian

10

21

16

10

Rivera, Richie

12

46

4

21

Roche, Charles

11

33

10

16

Rufa, Dawson

12

10

19

2

Shenefield, Trenton

11

32

10

14

Spencer, James

10

21

11

11

Williams, Travis

12

43

9

19

TOTALS (20)

426

201

204

2016-17 Final Weeki Wachee

Hornets Individual Results

Josh Coley
Josh Coley

NAME

YR

W

L

PINS

Bennett, Matthew

11

6

9

2

Bray, Jordan

9

17

27

2

Brown, Hunter

10

0

1

0

Cannon, Wyatt

12

31

16

14

Coley, Josh

10

42

22

29

Davidson, Shane

11

25

27

13

DeJesus, Sebastian

10

4

0

1

Elliott, Harry

11

4

6

1

Facey, Jahkiye

9

2

2

2

Fann, Devon

10

0

9

0

Garvin, Justin

10

1

0

1

Gibson, Hunter

12

38

11

22

Gurley, Joseph

10

40

12

25

Hart, David

12

2

7

2

Horton, Devin

12

28

9

6

Hyland, Matt

11

12

19

3

Kesicki, David

12

42

21

19

Marsh, Nick

12

38

13

24

Martins, Derrick

11

34

18

23

McKnight, Jason

11

7

7

3

Sykora, David

9

1

0

0

Turner, Preston

12

14

32

6

Webb-Melton, Patrick

11

36

17

24

TOTALS (22)

392

285

224

2016-17 HERNANDO COUNTY

WRESTLING RECAPS

2016-17 Central Bears

Head Coach – Willie Murphy

(2nd Year: 5-20-0; 5-30-0 lifetime)

Willie Murphy
Willie Murphy
 

DATE

 

OPPONENT

 

SITE

 

RESULT

12-02

Venice^

Away

L 12-60

12-02

Dover-Strawberry Crest^

Away

L 3-78

12-02

Land O Lakes^

Away

L 6-66

12-02

Crystal River^

Away

L 6-72

12-03

Nature Coast Technical^

Away

L 24-48

 

12-03

 

Tampa-Carrollwood Day School ^

 

Away

 

W 48-12

12-03

The Villages^

Away

L 30-53

 

12-03

 

Gulfport-Boca Ciega^

 

Away

 

W 36-27

12-03

Weeki Wachee Duals^

Away

14th/16 teams

12-07

Lecanto

Away

L 21-42

12-10

Brooksville-Kiwanis Invitational*

Away

26th/32 teams

12-16

Bradenton-Lakewood Ranch%

Away

L 36-36 (criteria H)

12-16

Brandon%

Away

L 12-66

12-16

New Port Richey-Ridgewood%

Away

L 30-30 (criteria H)

12-17

New Port Richey-Gulf%

Away

L 15-48

12-17

New Port Richey-Gulf%

Away

L 16-54

12-17

Wesley Chapel-Wiregrass Ranch%

Away

L 12-66

12-17

New Port Richey-Gulf Duals%

Away

15th/15 teams

01-11

Weeki Wachee

Home

L 0-73

01-18

Crystal River

Away

L 0-84

01-21

Auburndale&

Away

L 12-54

01-21

Brooksville-Hernando&

Away

L 9-70

01-21

Avon Park&

Away

L 24-54

 

01-21

 

Bradenton-Braden River&

 

Away

 

W 30-30 (via criteria)

01-21

Kissimmee-Poinciana&

Away

L 24-30

01-21

McKeel Academy Duals&

Away

10th/11 teams

 

01-25

 

Holiday-Anclote

 

Away

 

W 36-23

 

02-01

 

Lecanto

 

Home

 

W 36-24

02-08

Weeki Wachee

Away

L 7-52

02-18

Class 1A, District 6 Tourney+

Away

7th/8 teams

02-25

Class 1A, Region II Tourney=.

Away

20th/28 teams

03-04

Class 1A State Finals$

Away

67th (T)/85 teams

^ Denotes @ Weeki Wachee Duals V.

* Denotes @ 35th Brooksville-Kiwanis-Invitational @ Brooksville-Hernando.

% Denotes @ 15th New Port Richey-Gulf Duals.

& Denotes @ Lakeland-McKeel Academy Duals.

+ Denotes @ Class 1A, District 6 Tournament @ Brooksville-Hernando.

= Denotes @ Class 1A, Region II Tournament @ Titusville-Eastern Florida State College.

$ Denotes @ 53rd Class 1A State Finals @ Kissimmee-Silver Spurs Arena.

2016-17 Hernando Leopards

Head Coach – David Pritz

(5th Year: 24-4-0; 95-71-0)

David Pritz
David Pritz
 

DATE

 

OPPONENT

 

SITE

 

RESULT

 

12-02

 

Carrollwood Day School ^

 

Away

 

W 77-5

 

12-02

 

The Villages^

 

Away

 

W 75-3

 

12-02

 

Belleview^

 

Away

 

W 55-24

 

12-02

 

Gainesville-Buchholz^

 

Away

 

W 51-21

 

12-03

 

Inverness-Citrus^

 

Away

 

W 39-33

 

12-03

 

Venice^

 

Away

 

W 51-19

 

12-03

 

Weeki Wachee^

 

Away

 

W 50-24

12-03

Dover-Strawberry Crest^

Away

L 21-49

12-03

Weeki Wachee Duals^

Away

2nd/16 teams

12-10

Brooksville-Kiwanis Invitational*

Home

5th/32 teams

12-16

St. Petersburg-Dixie Hollins%

Away

L 30-40

 

12-16

 

Clearwater Central Catholic%

 

Awa

 

W 61-8

12-16

St. Petersburg-Northeast%

Away

L 39-40

 

12-17

 

St. Petersburg%

 

Away

 

W 72-9

 

12-17

 

Bradenton-Braden River%

 

Away

 

W 60-18

 

12-17

 

Land O Lakes%

 

Away

 

W 45-32

 

12-17

 

Kissimmee-Liberty%

 

Away

 

W 71-9

 

12-17

 

Lehigh Acres-Lehigh%

 

Away

 

W 67-12

12-17

Gulfport-Boca Ciega Southside Duals%

Away

9th/24 teams

 

01-04

 

Land O’ Lakes-Sunlake

 

Home

 

W 66-12

01-07

Spring Hill-Springstead Invitational#

Away

7th/25 teams

 

01-11

 

Spring Hill-Springstead

 

Away

 

W 39-30

 

01-14

 

Ed Kilpatrick Tourney&

 

Away

 

1st/18 teams

 

01-21

 

Auburndale~

 

Away

 

W 69-12

 

01-21

 

Avon Park~

 

Away

 

W 54-21

 

01-21

 

Brooksville-Central~

 

Away

 

W 70-9

 

01-21

 

Bradenton-Braden River~

 

Away

 

W 58-15

 

01-21

 

Lakeland-McKeel Academy~

 

Away

 

W 63-12

 

01-21

 

Lakeland-McKeel Academy Duals~

 

Away

 

1st/11 teams

01-28

Flagler Palm Coast Rotary Tourney x

Away

8th/31 teams

 

02-04

 

Rockledge!

 

Away

 

W 70-6

 

02-04

 

Haines City-Ridge Community!

 

Away

 

W 64-6

 

02-04

 

Belleview!

 

Away

 

W 44-26

 

02-04

 

Tallahassee-Lincoln!

 

Away

 

W 38-30

02-04

Wesley Chapel!

Away

L 33-43

02-04

Wesley Chapel Duals!

Away

2nd/11 teams

 

02-18

 

Class 1A, District 6 Tourney+

 

Home

 

1st/8 teams

02-25

Class 1A, Region II Tourney=

Away

2nd/28 teams

03-04

Class 1A, State Finals$

Away

30 (T)/85 teams

^ Denotes @ Weeki Wachee Duals V.

* Denotes @ 35th Brooksville-Kiwanis-Invitational @ Brooksville-Hernando.

% Denotes @ 23rd Gulfport-Boca Ciega Southside Duals.

# Denotes @ 27th Springstead Invitational @ Spring Hill-Springstead.

& Denotes @ 12th Ed Kilpatrick Tourney @ Inverness-Citrus.

~ Denotes @ Mulberry Duals.

x Denotes @ 31st Bunnell-Flagler Palm Coast Rotary Invitational.

! Denotes @ Wesley Chapel Duals.

+ Denotes @ Class 1A, District 6 Tournament @ Brooksville-Hernando.

= Denotes @ Class 1A, Region II Tournament @ Titusville-Eastern Florida State College.

$ Denotes @ 53rd Class 1A State Finals @ Kissimmee-Silver Spurs Arena.

2016-17 Nature Coast Technical Sharks

Head Coach – Mike LaRocca

(1st Year: 9-11-0; 24-15 lifetime)

Mike LaRocca
Mike LaRocca
 

DATE

 

OPPONENT

 

SITE

 

RESULT

12-02

Crystal River^

Away

L 28-54

 

12-02

 

Lecanto^

 

Away

 

W 51-18

 

12-02

 

Gulfport-Boca Ciega^

 

Away

 

W 57-24

12-02

Venice^

Away

L 24-53

 

12-03

 

Brooksville-Central^

 

Away

 

W 48-24

12-03

Gainesville-Buchholz^

Away

L 12-70

12-03

Land O Lakes^

Away

L 21-48

12-03

Wesley Chapel^

Away

 

W 42-42~

12-03

Weeki Wachee Duals^

Away

7th /16 teams

12-10

Brooksville-Kiwanis Invitational*

Away

17th/32 teams

 

12-16

 

New Port Richey-Mitchell&

 

Away

 

W 48-18

12-16

Dunedin&

Away

L 30-36

12-16

Wesley Chapel-Wiregrass Ranch&

Away

L 32-39

 

12-16

 

Hudson-Fivay&

 

Away

 

W 48-21

 

12-17

 

Hudson-Fivay&

 

Away

 

W 51-18

12-17

Wesley Chapel&

Away

L 18-60

12-17

Dunedin&

Away

L 24-40

 

12-17

 

Sarasota Military Academy&

 

Away

 

W 42-42 (via criteria)

12-17

New Port Richey-Gulf Duals&

Away

8th/15 teams

01-07

Spring Hill-Springstead Invitational#

Away

13th/25 teams

 

01-21

 

Belleview&

 

Away

 

W 40-30

01-21

Wesley Chapel&

Away

L 18-63

01-21

Spring Hill-Springstead&

Away

L 12-72

01-21

Land O’ Lakes&

Away

L 33-41

01-21

Land O Lakes Duals

Away

6th/7 teams

01-28

Lakeland-George Jenkins Tourney x

Away

39th (T)/47 teams

02-04

PHU Duals Tourney!

Away

2nd/10 teams

02-18

Class 1A, District 6 Tourney+

Away

4th/8 teams

02-25

Class 1A, Region II Tourney=

Away

12th/28 teams

03-04

Class 1A, State Finals$

Away

33rd (T)/85 teams

^ Denotes @ Weeki Wachee Duals V.

~ Denotes win by criteria H.

* Denotes @ 35th Brooksville-Kiwanis-Invitational @ Brooksville-Hernando.

# Denotes @ 27th Springstead Invitational @ Spring Hill-Springstead.

& Denotes @ Land O’ Lakes Duals.

x Denotes @ Lakeland-George Jenkins Tourney.

! Denotes @ Palm Harbor University Duals.

+ Denotes @ Class 1A, District 6 Tournament @ Brooksville-Hernando.

= Denotes @ Class 1A, Region II Tournament @ Titusville-Eastern Florida State College.

$ Denotes @ 53rd Class 1A State Finals @ Kissimmee-Silver Spurs Arena.

2016-17 Springstead Eagles

Head Coach – Bob Levija

(23rd Year: 18-4-0)

Bob Levija
Bob Levija
 

DATE

 

OPPONENT

 

SITE

 

RESULT

12-10

Brooksville-Kiwanis Invitational*

Away

2nd/32 teams

12-30

Kissimmee-Osceola Knockout V^

Away

17th/32 teams

01-07

Spring Hill-Springstead Invitational#

Away

4th/25 teams

01-11

Brooksville-Hernando

Home

L 30-39

 

01-13

 

Loxahatchee-Seminole Ridge&

 

Away

 

W 56-12

 

01-13

 

Harmony&

 

Away

 

W 51-21

01-13

Winter Springs&

Away

L 24-50

 

01-13

 

Orlando-Boone&

 

Away

 

W 57-24

 

01-14

 

Kissimmee-Liberty&

 

Away

 

W 56-7

 

01-14

 

Winter Park&

 

Away

 

W 64-6

 

01-14

 

Titusville-Astronaut&

 

Away

 

W 63-12

01-14

Oviedo-Hagerty&

Away

L 30-43

01-14

St. Cloud Duals&

Away

5th/21 teams

 

01-21

 

Bartow~

 

Away

 

W 75-0

 

01-21

 

Land O Lakes~

 

Away

 

W 57-24

 

01-21

 

Groveland-South Lake~

 

Away

 

W 66-13

 

01-21

 

Brooksville-Nature Coast Technical~

 

Away

 

W 72-12

 

01-21

 

Wesley Chapel~

 

Away

 

W 44-21

 

01-21

 

Land O Lakes Duals~

 

Away

 

1st/7 teams

 

01-27

 

Interlachen%

 

Away

 

W 78-6

 

01-27

 

Ocala-Trinity Catholic%

 

Away

 

W 84-0

 

01-27

 

Ocala-West Port%

 

Away

 

W 78-3

 

01-27

 

Inverness-Citrus%

 

Away

 

W 57-21

01-27

Tallahassee-Lincoln%

Away

L 33-36

 

01-28

 

Belleview%

 

Away

 

W 51-24

 

01-28

 

Weeki Wachee%

 

Away

 

W 49-15

 

01-28

 

The Villages%

 

Away

 

W 71-6

01-28

Belleview Duals%

Away

2nd/12 teams

02-04

Brandon-Ippolito Tourney!

Away

4th/29 teams

 

02-18

 

Class 2A, District 5 Tourney+

 

Away

 

1st/7 teams

02-25

Class 2A, Region II Tourney=

Away

3rd/38 teams

03-04

Class 2A, State Finals$

Away

12th/85 teams

* Denotes @ 35th Brooksville-Kiwanis-Invitational @ Brooksville-Hernando.

^ Denotes @ Kissimmee-Osceola Knockout V.

# Denotes @ 27th Springstead Invitational @ Spring Hill-Springstead.

& Denotes @ St. Cloud Bulldog Brawl VI Duals.

~ Denotes @ Land O’ Lakes Duals.

% Denotes @ Belleview Duals.

! Denotes @ 33rd Brandon-Ippolito Tourney.

+ Denotes @ Class 2A, District 5 Tournament @ Inverness-Citrus.

= Denotes @ Class 2A, Region II Tournament @ Brandon.

$ Denotes @ 53rd Class 2A State Finals @ Kissimmee-Silver Spurs Arena.

2016-17 Weeki Wachee Hornets

Head Coach – Dan Gigantelli

(1st Year: 28-19-0)

Dan Gigantelli
Dan Gigantelli
 

DATE

 

OPPONENT

 

SITE

 

RESULT

 

12-02

 

The Villages^

 

Home

 

W 58-23

 

12-02

 

Tampa-Carrollwood Day School^

 

Home

 

W 78-3

 

12-02

 

Inverness-Citrus^

 

Home

 

W 41-34

12-02

Wesley Chapel^

Home

L 33-41

 

12-03

 

Belleview^

 

Home

 

W 50-24

12-03

Dover-Strawberry Crest ^

Home

L 12-54

12-03

Brooksville-Hernando^

Home

L 24-50

 

12-03

 

Venice^

 

Home

 

W 44-36

12-03

Weeki Wachee Duals^

Home

3rd/16 teams

12-10

Brooksville-Kiwanis Invitational*

Away

15th/32 teams

 

12-16

 

Orlando-Lake Nona%

 

Away

 

W 39-28

12-16

Harmony%

Away

L 33-48

 

12-16

 

Sanford-Seminole%

 

Away

 

W 50-30

 

12-17

 

Deltona-Pine Ridge%

 

Away

 

W 66-18

 

12-17

 

Cocoa-Space Coast%

 

Away

 

W 42-27

 

12-17

 

Seminole-Osceola%

 

Away

 

W 34-33

12-17

Orlando-Timber Creek%

Away

L 18-51

 

12-17

 

Oviedo%

 

Away

 

W 48-15

12-17

Harmony Duals%

Away

3rd/16 teams

12-22

Orlando-Cypress Creek&

Away

L 36-45

12-22

Veterans&

Away

L 31-48

12-22

Palm Harbor University&

Away

L 13-55

12-22

Belleview&

Away

L 24-47

12-23

Inverness-Citrus&

Away

L 16-58

12-23

Crystal River&

Away

L 25-48

12-23

Orlando-Boone&

Away

L 21-48

12-23

Valdosta, Ga.&

Away

L 27-54

12-23

Orlando-Lake Nona&

Away

L 39-42

12-23

Rob Herman Cup Duals&

Away

10th/10 teams

01-07

Spring Hill-Springstead Invitational#

Away

22nd/25 teams

 

01-11

 

Brooksville-Central

 

Away

 

W 73-0

 

01-14

 

New Port Richey-Ridgewood x

 

Away

 

W 75-6

 

01-14

 

New Port Richey-Mitchell x

 

Away

 

W 71-9

01-14

Hudson x

Away

L 39-42

01-14

Mitchell Mustang Duals x

Away

2nd/4 teams

 

01-21

 

Mulberry!

 

Away

 

W 67-12

 

01-21

 

Tampa-Berkeley Prep!

 

Away

 

W 52-20

 

01-21

 

Dade City-Pasco!

 

Away

 

W 45-26

 

01-21

 

Hudson-Fivay!

 

Away

 

W 57-15

 

01-21

 

New Port Richey-Gulf!

 

Away

 

W 45-28

 

01-21

 

Hudson-Fivay Duals!

 

Away

 

1st/12 teams

 

01-27

 

Ocala-Lake Weir~

 

Away

 

W 51-24

 

01-27

 

Dunnellon~

 

Away

 

W 72-0

 

01-27

 

Lecanto~

 

Away

 

W 74-4

 

01-27

 

Belleview~

 

Away

 

W 36-35

 

01-27

 

The Villages~

 

Away

 

W 48-26

01-28

Tallahassee-Lincoln~

Away

L 21-49

01-28

Spring Hill-Springstead~

Away

L 15-49

 

01-28

 

Inverness-Citrus~

 

Away

 

W 45-27

01-28

Belleview Duals~

Away

3rd/12 teams

02-04

Dunedin^

Away

L 27-45

 

02-04

 

Sarasota-Booker^

 

Away

 

W 51-16

 

02-04

 

Gulfport-Boca Ciega^

 

Away

 

W 60-16

02-04

Lakeland-George Jenkins^

Away

L 24-46

 

02-04

 

Sarasota-Military Academy

 

Away

 

W 48-27

02-04

Bradenton-Southeast Duals^

Away

6th/12 teams

 

02-08

 

Brooksville-Central

 

Home

 

W 52-7

02-18

Class 1A, District 6 Tourney+

Away

2nd/8 teams

02-25

Class 1A, Region II Tourney=

Away

9th/28 teams

03-04

Class 1A, State Finals$

Away

67th (T)/85 teams

^ Denotes @ Weeki Wachee Duals V.

* Denotes @ 35th Brooksville-Kiwanis-Invitational @ Brooksville-Hernando.

% Denotes @ 10th Harmony Christmas Duals.

& Denotes @ Rob Herman Cup Duals @ Inverness-Citrus.

# Denotes @ 27th Springstead Invitational @ Spring Hill-Springstead.

x Denotes @ New Port Richey-Mitchell Mustangs Duals.

! Denotes @ Hudson-Fivay Duals.

~ Denotes @ Belleview Duals.

` Denotes @ Bradenton-Southeast Duals.

+ Denotes @ Class 1A, District 6 Tournament @ Brooksville-Hernando.

= Denotes @ Class 1A, Region II Tournament @ Titusville-Eastern Florida State College.

$ Denotes @ 53rd Class 1A State Finals @ Kissimmee-Silver Spurs Arena.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten + = 19